Costa Rei

Turistické letovisko Muravera, Costa Rei se nachází na jihovýchodním pobřeží Sardinie a táhne se podél působivé panoramatické silnice, nabízející nepřerušovaný sled okouzlujících vjemů.

Do Costa Rei se dostanete přes jedno z nejvíce strhujících míst Sardinie: Sarrabus – město s cca pěti tisíci obyvateli, rozložené v údolí řeky Flumendosa, vedoucí úpatím hory Nieddu až k ústí řeky. Leží v jednom z nejkrásnějších míst Středomoří s nádhernými plážemi, jezery, kolem kterých lze podniknout výlet na kolech nebo v koňském sedle, s lesem Baccu Arrodas, perfektním pro trekking mezi staletými duby a se zahradami plnými citrusovníků.

Krásu tohoto území umocňuje profil horského komplexu Sette Fratelli, který dominuje Parku (il Parco), cenné přírodní oáze, která je ideálním místem pro relaxační procházky. Mezi horami, svěžími kopci a mořem, kde se mísí odlesky všech odstínů modré, svěží středomořská vegetace někdy bránící pohledu na kouzelná zákoutí Costa Rei, jakým je například Cala Pira: malá zátoka obklopená dunami vonných jalovců, ještě krásnější díky strohé siluetě aragonské věže s výhledem na průsvitné moře.

V sevření dvou malých útesů, chráněna hustým borovým lesem, se nachází bělostná pláž Cala Sinzias, vzdálená jen malý kousek cesty od města Costa Rei; okouzlujícího turistického centra s výhledem na táhlý úsek bělavého písku, moře plné měňavých barev, přecházejících od smaragdově zelené až do tmavě modré. Deset kilometrů úchvatné pláže, ideální cíl pro jakýkoli druh dovolené, nabízí mělké vody a rozmanitou škálu turistických služeb: hotelů a restaurací vynikající kvality.

Za Costa Rei se rozprostírá úrodná zemědělská oblast produkující širokou škálu výborných ekologických produktů. Z políček obdělávaných kdysi polosvobodnými vězni stojí určitě za návštěvu trestanecká kolonie Castiadas (Colonia Penale di Castiadas), budova z roku 1877, dnes kulturní centrum a muzeum.

Nedaleko odtud leží Muravera, živé město proslulé svojí pohostinností během celého roku. Barvy, zvuky a vůně hlavního sardinského města citrusů se prolínají v tomto koutu jihovýchodního pobřeží Sardinie a prezentují se tradicemi, atraktivními krajinnými scenériemi a excelentními gastronomickými produkty. Na jaře, počínaje Festivalem citrusů (la Sagra degli Agrumi), na sebe celá země bere velký závazek: jejím úkolem je dávat světu na vědomí nekonečné dějinné variace a folklór, povýšen silným kulturním cítěním tradic Sardinie.