Sport & Adrenalin

Paragliding

Paragliding je kouzelný zážitek plný adrenalinu a emocí, který alespoň jednou za život musíte vyzkoušet a právě Sardinie je pro tento adrenalinový sport ideální destinací.

Na severozápadě Sardinie, v blízkosti města Alghero, které nabízí jedinečnou atmosféru starobylého přímořského katalánského městečka, se můžete proletět nad oblastí Capo Caccia, s výhledem na vápencový masiv spojený s pevninou vysokou šíjí. Jeho velkolepost je dána mohutností skalních stěn jakoby padajících do moře a vytvářejících překrásnou přírodní scenérii. V oblasti Castelsardo si zase vyzkoušíte jedinečný zážitek svého druhu, se startem v horách a přistáním na moři. Na západním pobřeží, v provincii Oristano, si užijete dynamický let nad mořem s krásným výhledem na vesničku Bosa, jednu z nejmalebnějších vesnic Itále, které dominuje středomořský hrad s pestrobarevnými domy a v Cala Gonone, na východě ostrova, si můžete užít výhled na velkolepé východní pobřeží a krásy Národního přírodního parku Gennargentu.

Provozovat paragliding je možné po celý rok, ale nejlepší období pro tento velkolepý zážitek je od března do začátku listopadu. Pokud to povětrnostní podmínky dovolí, můžete letět i nad mořem a kochat se nádhernými panoramaty. Pokud nejste profesionálové, poletíte s certifikovaným pilotem s mnohaletými zkušenostmi, který vás dokáže uklidnit a přimět si toto dobrodružství užít naplno. Pokud se vzletu účastní více než jedna osoba, je možné si vybrat letový režim, který preferujete:  jednoduchý nebo simultánní. Při simultánním letu mohou letět až 3 osoby současně, se 3 padákovými kluzáky a různými piloty. Tento typ letu umožní sdílet emoce s přáteli nebo vaší drahou polovičkou.
Aktivita je vhodná pro všechny starší 7 let a nejsou vyžadovány žádné specifické dovednosti, stačí vážit méně než 100 Kg. Nezletilé děti mladší 18 let musí předložit písemný souhlas rodičů.