Příroda & Relax

Hvězdná nebe

Už ve starověkém světě se hvězdy jevily jako mocné a prvotní projevy božství. Pravěké národy žijící na Sardinii stavěly v symbióze s nebem a pohybem hvězd tistíce megalitických monumentů jako domus de Janas, menhiry, posvátné studny, věže a nurágské hrobky.
I dnes přicházejí k těmto magnetickým místům milovníci hvězd, kteří s úžasem pozorují místní noční oblohu, nebo se za soumraku procházejí po hvězdných turistických stezkách do míst vzácné a divoké přírody, zkrášlené večerním světlem, tichem narušovaným jen zvuky přírody a vůní myrty a tymiánu. Útesy a výběžky s výhledem na moře jsou mimořádné hvězdné observatoře, které nabízí sama matka příroda.

Při zvláštních příležitostech si lze zarezervovat návštěvu jedné ze dvou astronomických observatoří a pozorovat oblohu přístroji silnějšími než jsou oči nebo dalekohled. Jedna se nachází na Tacchi di Ulassai, druhá je ponořená do lesa Selene v Lanusei.
Milovníky vesmíru zase potěší zábavná astronomická procházka v planetáriu Cagliari, odkud vedou první kroky k tomu, abyste se mohli stát vášnivým amatérským astronomem. Za návštěvu stojí i 70 m vysoký a 64 m široký radioteleskop dominující pláni San Basilio. Technologický gigant má užasné výkony a zachycuje zvuky a světla vzdálených světů. Už jen pohled na něj vzbuzuje zvědavost a úžas. Návštěvu je možné rezervovat s výkladem mezinárodních výzkumníku, kteří zde pracují.