Záliv Orosei motorovou lodí

Odjezd na výlet je naplánován každý den v 9:00 z přístavu Caletta, který je pár minut jízdy od Budoni a San Teodora a asi v 10:15 z pláže „Sa Marina“ v Orosei.

Na palubě motorové lodi Imperatrice vás provedou objevováním všech přírodních krás zálivu Orosei. Zastávky budou na nejznámějších fascinujících plážích zálivu: Cala Mariolu a Cala Luna. Zastávka na pláži Cala Luna není zaručena kvůli počasí, moře v době přílivu není optimální kvůli mělké vodě, alternativně se zastávka uskuteční na pláži Cala Sisine, což vám dá příležitost navštívit slavnou jeskyni Grotta del Fico, kterou ještě před několika desítkami let obýval dnes již nepřítomný středomořský tuleň. Pojedete až na Cala Goloritzè, poslední pláž zálivu, na krátkou fotografickou zastávku, během které je možné obdivovat majestátní přírodní oblouk Guglia, kamenný hrot 150 m nad mořem. Během cesty mezi plážemi bude na palubě probíhat obědová pauza, která se skládá z prvního chodu těstoviny fregola s mořskými plody, vody a chleba.

Při plavbě po tyrkysových vodách s jedinečnou průhledností navštívíte ta nejpanenštější zákoutí pobřeží, mezi majestátními útesy s výhledem na moře a úchvatnými zátokami. Motorová loď, i když velká, se přiblíží pár metrů od vápencových stěn a vstoupí do malých jeskyní kolonizovaných kormoránem chocholatým a ostřížem jižním.

Návrat do Orosei je naplánován na 17:45, přílet do La Caletta je kolem 19:00. N.B. Kdo se rozhodne navštívit Grotta del Fico, udělá si kratší zastávku na pláži Cala Mariolu a v případě zpoždění návštěvy na této pláži ani nepřistane. V období intenzivního náporu na plážích lze zastávky zredukovat na dvě. Odjezd v 9:00 z přístavu La Caletta (nalodění v 8:30), návštěva zálivu Orosei až do Cala Goloritzè se zastávkou na plážích Cala Mariolu a Cala Sisine (délka zastávek cca 1 hod. a 30 minut – 2 hodiny na každé pláži), návrat kolem 19:00 do přístavu La Caletta.