Sinis

Na středozápadním pobřeží ostrova se nachází nedotčený ráj uznaný Evropskou komisí jako dokonalá destinace Eden, jedinečné přírodní prostředí, kde můžete provozovat jakoukoli venkovní aktivitu po celý rok.

V chráněné oblasti poloostrova Sinis a ostrova Mal di Ventre, založené v roce 1997 a pokrývající přibližně 26 000 hektarů území Cabras, se pestrá sbírka suchozemského a jezerního prostředí mírně svažuje k plážím a útesům. Na jihu začíná pobřežní pás od výběžku Capo San Marco, rozvíjí se skalami a měkkým pískem San Giovanni di Sinis a křemenným pískem Mari Ermi, Is Arutas a Maimoni až k útesům Su Tingiosu. Těsně pod Capo Mannu, severní hranicí, najdete solné pánve a pláž Putzu Idu. Křemenné granule pobřežních perel pocházejí ze zvětrávání hornin: příběh, který začal před 600 miliony let na Mal di Ventre. Ostrov spolu s katalánskou skálou, propojenou žulovou plošinou zbarvenou korály, je přírodní rezervací, kde hnízdí mořští ptáci, žijí želvy a kytovci. Písečná dna a louky řasy Posidonia jsou osídleny rybami, měkkýši a korýši. Ponořené krajiny jsou ideální pro šnorchlování a fotografování pod vodou, vedle přírodního bohatství také díky přítomnosti vraků z každého období: římských, španělských lodí a lodí z 20. století, včetně 36 metrů dlouhé, ponořené mezi roky 80 a 50 před Kristem, s 2 000 olověných ingotů.

V bezprostředním vnitrozemí ustupují písečné duny rybníkům Cabras, jednomu z největších a nejproduktivnějších bažinných ekosystémů v Evropě, kde žijí plameňáci růžoví. V mořské oblasti můžete provozovat rybářskou turistiku na řemeslných lodích nebo se plavit po trasách Féničanů.

Sinis je díky mistralu ideální i pro kitesurfing a windsurfing po celý rok. Kromě toho nabízí i relaxační zážitky v kontaktu s přírodou, pěšky i na kole. Chcete-li sledovat prehistorii a historii Sinisů, zamiřte na jižní konec, do Tharrosu: byla to vesnice nuragů, fénická kolonie, kartáginský přístav, město v římských dobách, hlavní město v byzantské éře a nakonec první hlavní město Judikátu Arborea. V muzeu Cabras budete svědky jednoho z nejmimořádnějších archeologických objevů: sochy Gigantů z Mont’e Prama (z 8. století před naším letopočtem). Za návštěvu stojí také hypogeum San Salvatore, které bylo vždy začátkem září cílem jedinečného procesí: Corsa degli Scalzi, jednoho z nejevokativnějších festivalů na ostrově.