Zátoka a písečné pláže Chia u městečka Domus de Maria se nachází podél panoramatické pobřežní cesty v jihozápadní oblasti Sardinie. Z Cagliari je přístupná po silnici číslo 195.

Starověká vesnice Chia byla významným fénickým a později římským centrem jménem Bithia a nacházela se v malé zátoce, kde se dnes tyčí jedna z mnoha pobřežních věží ze 17. století, postavená Španělskou korunou na obranu proti barbarským nájezdům. Mezi zříceninami, které spatřily světlo světa v důsledku mořského vlnobití, jsou pozůstatky punského posvátného místa (tophet) a antická stezka vedoucí do důležitého městského centra Nora.

Dnes je cílem milovníků pěší turistiky a horské cyklistiky, kteří se mohou vydat po polní cestě souběžné se starou silnicí a těšit se pohledem na obzvláště fascinující pobřežní zákoutí. Z věže, která dominuje pobřeží, se dostanete k dlouhému písečnému valu, táhnoucímu se od nevelkých zátok ohraničených hustou vegetací a smaragdově zeleným mořem. Jde o dechberoucí přírodní podívanou, která se navždy vryje do paměti každého návštěvníka.

Po pobřeží směrem k západu projdete pláže Sa Tuerra, Porto Campana, Spiaggia de su Sali a nejkrásnější pláž Su Giudeu. Je nazývaná také jako pláž de s’Abba Durci (pláž sladkých vod); táhnoucí se val bílého písku, obklopený vysokými dunami s borovicovými remízky, které svým tvarem činí krajinu velmi podmanivou.
V zadní části pobřeží se nachází rybník Spartivento, oáza vzácného přírodního stanoviště mnoha druhů fauny. Před pláží Su Giudeu, jen malý kousíček od břehu, se tyčí ostrůvek snadno dosažitelný po plytkém moři, které jej odděluje od pevniny. Díky svému zvláštnímu kouzlu je tato pláž často místem, které si vybírají filmaři pro své filmové počiny nebo tvorbu televizních spotů.

V nejzazším západním koutu leží riviéra Cala Cipolla. Dosažitelná je pouze pěšky a rozkládá se v malém chráněném území, ohraničeném skalnatým útvarem, který jej odděluje od širšího pobřeží. Z Cala Cipolla vede panoramatická cesta k majáku Capo Spartivento (Faro di Capo Spartivento), který je dominantou celého jižního pobřeží kraje Sulcis.

Voda u všech pláží na pobřeží Chia je mělká, proto je obzvláště oblíbené u rodin s dětmi a příznivců podvodního rybolovu a potápění. Chiu ovívá často intenzivní vítr mistrál, vyskytuje se převážně v létě a v zimě a je ideální pro surfaře, kterým umožňuje provádět velkolepé akrobatické kousky. Zdejší pláže nabízejí bohaté turistické služby, jsou přístupné pro osoby se zdravotním postižením a disponují dostatečným počtem parkovacích míst.